Wstęp do szycia - kurs podstawowy

Szycie przeżywa w ostatnim czasie swoisty renesans. Grupy szyciowe i tkaninowe mają tysiące członków, filmiki instruktażowe tysiące wyświetleń. 

Ty już to wiesz, ponieważ to nie jest początek Twojej przygody z szyciem. Znasz już podstawy szycia na maszynie wieloczynnościowej i overlocku, posługujesz się nimi dość sprawnie i chcesz doskonalić swoje umiejętności a także zdobywać nowe. Ten kurs jest właśnie do ciebie skierowany. Dwugodzinne zajęcia raz w tygodniu nie zrujnują Twoich planów, a pozwolą oderwać się od pędu dnia codziennego. W toku zajęć będziesz poznawać tajniki sztuki krawieckiej, odszywając coraz bardziej skomplikowane modele:

 – spódnicę z podszewką,

 – spodnie z suwakiem,

 – kurtkę, 

– żakiet lub kamizelkę.

Poznasz nowe rodzaje wykończeń i nauczysz się ciekawych sztuczek krawieckich, odszywając detale. Gwarantuję indywidualne podejście, profesjonalne doradztwo i sympatyczną atmosferę.

CENA ZAJĘĆ

Wejście jednorazowe: 80 zł
Opłata miesięczna: 280 zł

LOKALIZACJA I TERMIN

Konstruktor, ul. Młoda 18/20 Warszawa 

wtorek 20.00 – 22.00

środa 19.15 – 21.15

Prowadzący

Katarzyna Tomaszewska

Pracę dyplomową z zakresu krawiectwa damskiego obroniła w 1991 roku. Podczas krótkich staży w zakładach krawieckich doskonaliła umiejętności, jednak pozwoliły Kasi odkryć, że jej powołaniem nie jest praca w szwalni. Chciała uczyć i w tym kierunku kształciłam się dalej. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel zawodu w technikum i największe doświadczenie zdobyła właśnie ucząc młode dziewczęta sztuki krawieckiej od podstaw. Krawiectwo, po zmianie miejsca zamieszkania, pozostało w sferze pasji. Zawodowo związała się ze szkołą integracyjną, gdzie realizuje się jako nauczyciel i terapeuta. Z pełną odpowiedzialnością może powiedzieć: „kocham uczyć”. Dziecięca Akademia Twórczości od kilku lat jest dla Kasi przestrzenią realizacji pasji do uczenia i krawiectwa najpierw najmłodszych, potem dorosłych szyciomaniaków. Stara się zarażać swoją miłością do tworzenia rzeczy modnych, pięknych, dobrze uszytych. Czas w Akademii jest niezwykle satysfakcjonujący, daje poczucie nieustannego rozwoju, a to prosta droga do szczęścia. Jest niespokojnym duchem, więc pewnie naturalne jest podróżowanie, zwiedzanie, odkrywanie i poznawanie świata, zawsze w otoczeniu ludzi pięknych, mądrych i dobrych, Rodziny i przyjaciół.

Anna Paciorek - Giers

Inspiruje ludzi swoja pasją i kreatywnością. Największa radość to dzielenie się wiedzą. Jest grafikiem designerem, poligrafem, krawcową, konstruktorem odzieżowym, rękodzielnikiem i muzykiem.
Jest wielką fanką podróży, kuchni japońskiej, ceramiki i fotografii.

 
„Możesz zrobić wszystko własnymi rękami” – to jej życiowe motto.

 
Jej zajęcia są przepełnione dobrą energią i rozmowami o życiu. Słuchanie ludzi i wspieranie ich mocnych stron – to cel jej życia tu i teraz.