Wstęp do szycia - kurs podstawowy (4)

Opis zajęć

Hop i bęc, czyli zapraszamy do logorytmicznej zabawy. Logorytmika to rytm, ruch, słowo i dźwięk. Celem zajęć jest prowokowanie dzieci do mówienia poprzez zabawę. Dzieci mają odkrywać radość z mówienia. Na zajęciach kształcimy wrażliwość na bodźce dźwiękowe, wykorzystując naturalną potrzebę ruchu. Łącząc śpiew z ruchem, zachęcamy dzieci do kołysania, klaskania i maszerowania. Nazywamy emocje, naśladujemy odgłosy zwierząt i otoczenia. Pokazujemy dzieciom różne przedmioty, które opisujemy i nazywamy. Zadajemy proste pytania: Co mówi piesek? Jak robi samochód? Gdzie jest miś? Pytania pełnią rolę poznawczą świata, pobudzają dzieci do obserwowania, myślenia i aktywności. Mówimy „językiem dorosłych” a nie „językiem dziecka”.
Nasze zajęcia poprawiają ogólną kondycję psychiczną i fizyczną dziecka. Wywołują uśmiech, pomagają nawiązać i utrzymać kontakty niewerbalne i werbalne z grupą rówieśników.

W programie:
– ćwiczenia artykulacyjne
– ćwiczenia i zabawy słowne
– naśladowanie głosów zwierząt
– zabawy grającymi przedmiotami
– ćwiczenia muzyczno-ruchowe
– zachęcanie do śpiewania i mówienia
– nazywanie części ciała
– nauka rymowanek
– ćwiczenia rozwijające koordynacje ruchów

CENA ZAJĘĆ

LOKALIZACJA I TERMIN

Prowadzący

Agnieszka Niziałek

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Doświadczony animator dziecięcy i instruktor – prowadzi zajęcia sensoryczne, DIY, warsztaty rysunku długopisem 3D dla dzieci w żłobkach, przedszkolach, szkołach i innych miejscach przyjaznych rodzinom.

Swoją przygodę z najmłodszymi rozpoczęła kilka lat temu w stadninie koni – podczas organizacji urodzin w siodle oraz pikników rodzinnych. Od tamtej pory praca z dziećmi stała się jej pasją.

Założycielka Dziecięcej Akademii Twórczości.

Prywatnie – szczęśliwa mama trzech synów i trzech królików. Nie lubi się nudzić. Ma alergię na nudę i wiecznie szuka sobie nowych zajęć!