Mały Przedszkolak (0-3 lat)

Opis zajęć

Hop i bęc, czyli zapraszamy do logorytmicznej zabawy. Logorytmika to rytm, ruch, słowo i dźwięk. Celem zajęć jest prowokowanie dzieci do mówienia poprzez zabawę. Dzieci mają odkrywać radość z mówienia. Na zajęciach kształcimy wrażliwość na bodźce dźwiękowe, wykorzystując naturalną potrzebę ruchu. Łącząc śpiew z ruchem, zachęcamy dzieci do kołysania, klaskania i maszerowania. Nazywamy emocje, naśladujemy odgłosy zwierząt i otoczenia. Pokazujemy dzieciom różne przedmioty, które opisujemy i nazywamy. Zadajemy proste pytania: Co mówi piesek? Jak robi samochód? Gdzie jest miś? Pytania pełnią rolę poznawczą świata, pobudzają dzieci do obserwowania, myślenia i aktywności. Mówimy „językiem dorosłych” a nie „językiem dziecka”.
Nasze zajęcia poprawiają ogólną kondycję psychiczną i fizyczną dziecka. Wywołują uśmiech, pomagają nawiązać i utrzymać kontakty niewerbalne i werbalne z grupą rówieśników.

W programie:
– ćwiczenia artykulacyjne
– ćwiczenia i zabawy słowne
– naśladowanie głosów zwierząt
– zabawy grającymi przedmiotami
– ćwiczenia muzyczno-ruchowe
– zachęcanie do śpiewania i mówienia
– nazywanie części ciała
– nauka rymowanek
– ćwiczenia rozwijające koordynacje ruchów

Prowadzący

logorytmika

 Doświadczona animatorka zabaw dla dzieci, właścicielka marki Ciekawe Dlaczego i trenerka zajęć muzyczno-ruchowych. Specjalizuje się w grach i zabawach muzycznych. Prowadzi zajęcia umuzykalniające, logorytmiczne, taneczne i ogólnorozwojowe z elementami logorytmiki dla dzieci w żłobkach, przedszkolach, miejscach przyjaznych rodzinie. Bez presji i stresu zachęca dzieci do poszerzania wiedzy o świecie i rozbudza w nich pasję małych odkrywców. Doradza rodzicom, jak przyjemnie i efektywnie spędzać czas z dzieckiem. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu gier i zabaw dla dzieci. Jest szczęśliwą mamą. Uwielbia książki dla dzieci z serii „Ja i moja siostra Klara”.

CENA ZAJĘĆ

Wejście jednorazowe: 35 zł
Karnet (4 zajęcia): 130 zł

LOKALIZACJA I TERMIN

Konstruktor, ul. Młoda 18/20 Warszawa 
piątek 09.30 – 10.00

Żłobek Stokrotka, Meksykańska 6 Warszawa
sobota 9.30-10.00