MatSensorki

MatSensorki

Opis zajęć

Skupienie uwagi małego dziecka na treściach edukacyjnych to trudne zadanie. MatSensorki mają na to sposób: ruch- zmysły- doświadczanie. 

Złoty wiek przedszkolaka, to czas kiedy dzieci najpełniej chłoną bodźce i kształtują swój bagaż wrażeń sensorycznych. Mózg kilkulatka domaga się doświadczania, pracy na przedmiotach, które można zbadać dotykiem, nazwać ich cechy jakościowe.

MatSensorki (matematyka multisensoryczna) to zajęcia dla dzieci w wieku 2- 3 lat, które rozwijają kompetencje matematyczne w oparciu o ruch i zabawy sensoryczne stymulujące 7 zmysłów.

Zajęcia wspierają rozwój społeczny, poznawczy, ruchowy oraz rozwój mowy dziecka oraz odkrywają jego potencjał w taki sposób, aby przygotować go do wyzwań matematycznych w przyszłości. 

Na zajęciach będziemy:

– poznawać pojęcia uczące orientacji w przestrzeni- pod, nad, obok, w, na 

– grupować przedmioty pod względem wielkości, ciężkości, koloru, kształtu

– klasyfikować przedmioty biorąc po uwagę ich cechy matematyczne takie jak np: duży, mały, następny,kolejny, pusty, pełny, pasujący, niepasujący,

– poznawać świat z perspektywy zmysłów

– usprawniać koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczyć małą motorykę 

– rozwijać świadomość własnego ciała i poczucie rytmu 

Prowadzący

Agnieszka Niziałek

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Doświadczony animator dziecięcy i instruktor – prowadzi zajęcia sensoryczne, DIY, warsztaty rysunku długopisem 3D dla dzieci w żłobkach, przedszkolach, szkołach i innych miejscach przyjaznych rodzinom.

Swoją przygodę z najmłodszymi rozpoczęła kilka lat temu w stadninie koni – podczas organizacji urodzin w siodle oraz pikników rodzinnych. Od tamtej pory praca z dziećmi stała się jej pasją.

Założycielka Dziecięcej Akademii Twórczości.

Prywatnie – szczęśliwa mama czterech synów, dwóch królików i psa 😉 Nie lubi się nudzić. Ma alergię na nudę i wiecznie szuka sobie nowych zajęć.