Sensoplastyka

Wstęp do szycia - kurs podstawowy

Opis zajęć

Zajęcia zabawowe pełne wrażeń zmysłowych… Wykorzystujemy różne faktury, materiały, produkty spożywcze, masy plastyczne oraz zapachy. 

Sensoplastyka to zajęcia ogólnorozwojowe, podczas których stymulowane są wszystkie zmysły dzieci, a ich głównym celem jest wsparcie rozwoju dziecka. Scenariusze do zajęć są oparte na zasadach Montessori, integracji i współdziałania. Dzieci uwalniają swoją kreatywność, twórczą energię i naturalną ekspresję. Maluchy tworzą przestrzeń wg własnej koncepcji, bezkarnie się brudzą i nawiązują interakcję z innymi uczestnikami zabawy. Dzieci poznają świat kolorów, smaków, nowych faktur, zapachów czy dźwięków. Wspólnie uczymy się zasad segregacji, przeciwieństw, kontrastów i różnych praw fizyki i chemii. Podczas zajęć wplatane są też elementy terapii ręki i logopedii; dbamy o ogólny rozwój fizyczny i ćwiczymy koordynację ruchową. Do zajęć wykorzystywane są wyłącznie artykuły spożywcze oraz dodatkowo sprzęty użytku codziennego oraz specjalistyczny sprzęt do zajęć sensorycznych. Dzieci zdobywają umiejętności społeczne tj. współdziałanie, dzielenie się, integrują się razem. Rozwijają się sensorycznie, pobudzają zmysły, ćwiczą koordynację ruchową, ćwiczą sprawność rąk i nóg. Poznają zasady segregacji, prawa fizyki i chemii, uczą się rozpoznawać smaki, kolory, zapachy, konsystencje i inne.

Prowadzący

Agnieszka Niziałek

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Doświadczony animator dziecięcy i instruktor – prowadzi zajęcia sensoryczne, DIY, warsztaty rysunku długopisem 3D dla dzieci w żłobkach, przedszkolach, szkołach i innych miejscach przyjaznych rodzinom.

Swoją przygodę z najmłodszymi rozpoczęła kilka lat temu w stadninie koni – podczas organizacji urodzin w siodle oraz pikników rodzinnych. Od tamtej pory praca z dziećmi stała się jej pasją.

Założycielka Dziecięcej Akademii Twórczości.

Prywatnie – szczęśliwa mama czterech synów, dwóch królików i psa 😉 Nie lubi się nudzić. Ma alergię na nudę i wiecznie szuka sobie nowych zajęć