Warsztaty archeologiczne

Każdy z naszych archeologicznych warsztatów nawiązuje do konkretnych punktów Podstawy Programowej. Nie poprzestajemy jednak na wypełnieniu planu minimum! Mówimy także o tym, o czym nie dowiemy się z książek. Tworząc nasze opowieści o przeszłości odnosimy się do aktualnego stanu wiedzy z zakresu archeologii i innych nauk historycznych. Na każdych zajęciach wykorzystujemy do tego prawdziwe zabytki archeologiczne lub ich wierne repliki i rekonstrukcje.

Każdy z Uczestników będzie miał okazję zdobywać wiedzę o przeszłości pracując zarówno samodzielnie, jak i w grupie, współdziałając ze swoimi rówieśnikami. Stawiamy przy tym na interaktywność i naukę przy wykorzystaniu wszystkich możliwych zmysłów. Oglądamy, dotykamy, słuchamy, wąchamy, a czasem nawet smakujemy przeszłości!

Co jednak najważniejsze – zadajemy ciekawe pytania i zapewniamy wszystkim Uczestnikom warsztatów czas na formułowanie własnych odpowiedzi. Dbamy przy tym o to, by nasze zajęcia nie wyglądały jak szablonowe lekcje szkolne. Zawsze dajemy z siebie wszystko!

Warsztaty astronomiczne

Nie będą to nudne malowanki, czy skakanie w kulkach lub puszczanie baniek mydlanych. Proponujemy zajęcia nietypowe, rozbudzające zainteresowania i ciekawość świata. 

Pokazy w mobilnym planetarium

We wnętrzu na kopule sferycznego namiotu wyświetlany jest specjalnie przygotowany pokaz astronomiczny. 

Warsztaty astronomiczne

To interaktywne zajęcia, w których dzieci aktywnie uczestniczą. Istnieje możliwość równoległego przeprowadzania jednego lub kilku tematów warsztatów. Poziom poszczególnych warsztatów dostosowany jest do wieku dzieci.

Warsztaty weterynaryjne

Warsztaty skierowane są dla Każdego. Zaczynamy od maluchów w wieku przedszkolnym 4+ oraz szkolnym. Jest to moment , kiedy dzieci ze swoim doświadczeniem życiowym potrafią zrozumieć podstawowe informacje o pracy weterynarza oraz zagadnienia dotyczące pielęgnacji i profilaktyki zdrowia zwierząt. Nie ograniczamy się jednak do najmłodszej grupy wiekowej.

Warsztaty podróżnicze

Kameralność zajęć gwarantuje każdemu Uczestnikowi dostęp do wszystkich rekwizytów i atrakcji. Dzieci od lat 3 spędzają ten czas w pełnym zaangażowaniu, a nawet wyczekują naszych zajęć z niecierpliwością. Jest tak dlatego, że:

  • Treść warsztatów jest bardzo zróżnicowana i zawsze dopasowana do wieku podopiecznych.

  • Dzieci są zapraszane do różnorakich aktywności, dzięki czemu nikt się nie nudzi.

  • Zajęcia są proste w przekazie, zrozumiałe dla dzieci.

  • Dzieci dowiadują się mnóstwa nowych rzeczy, mogą zadać pytania i dotknąć wszystkich rekwizytów (na przykład śpiewających mis czy gongu na zajęciach o Tybecie, liści eukaliptusa i kolców kolczatki australijskiej na zajęciach o Australii czy maty fakira i prawdziwego sari na zajęciach o Indiach).

  • Podróżnicy są bardzo lubiani przez dzieci, gdyż są przyjaźni, kulturalni i uśmiechnięci.

Teatr na poduchach

Interaktywne przedstawienia dla dzieci. Nasze spektakle kierujemy do dzieci w wieku 1-10 lat. Czas trwania przedstawienia wynosi ok. 45 minut. Bajki, które wykonujemy są interaktywne – dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu oraz występują w niektórych scenach z aktorami. Zespół składa się z dwojga aktorów i w zależności od bajki, występuje w niej kilka postaci scenicznych. Spektakle są oryginalne, w każdej bajce wykorzystujemy własną muzykę oraz ciekawe efekty dźwiękowe, które zwiększają percepcję u dzieci. Estetyczne kostiumy i scenografia pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnej zabawy. 

Zaczarowany ołówek

Podczas warsztatów dzieci mogą stworzyć wszystko co jest im potrzebne. Wystarczy jedno narzędzie i niekończąca się wyobraźnia dzieci. Zaczarowany ołówek? Prawie 🙂 

Warsztaty łączą ze sobą zajęcia plastyczne z nowoczesną technologią druku 3D. Idealny sposób na wzmocnienie umiejętności koncentracji, cierpliwości i planowania.

Aby zarezerwować miejsca na warsztaty, prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 50% wartości. 

W tytule wpłaty prosimy wpisać: imię, nazwisko oraz rodzaj (np.: Ania Kowalska – sensoplatyka) 

Nr konta: ING Bank Śląski 96 1050 1025 1000 0097 1124 4153. 

UWAGA! W przypadku niezgłoszenia się na zajęcia zadatek nie jest zwracany.